Ekonomi

Asgari ücret zammı netleşti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor

Milyonlarca kişi taban fiyatı yükseltmeye odaklandı. 3 haftalık süreçte 3 kez çıkan hükümet, personel ve patron temsilcilerinden oluşan kuruldan uzlaşma çıkmadı. Taraflar fiyatta anlaşamayınca Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Külliye’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda asgari ücrete ilişkin teklifler değerlendirildi. Nihai karar bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tüm Türkiye ile paylaşılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BUGÜN İMZALADI

Dün AK Parti Kümelenme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asgari ücretten emeklilik düzenlemesine kadar gündemimizdeki diğer konuları da kısa sürede halledeceğiz. Asgari ücret konusunu yarın toplanarak inşallah açıklayacağız. Bugün bakanımla görüşeceğiz, onu da rayına oturtacağız. Aynı şekilde süreç de çözüme kavuşacak. Devam eden konuların sonuçlandırılması için adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.

TÜRK-İŞ’İN TEKLİFİ 9 BİN TL

Komisyonun son toplantısında Türk-İş Önderi Ergün Atalay, emekçi kesimin önerisini ilk kez açıkladı. Atalay, “Şimdi teklifi yukarıdaki Bakana, Komisyona ilettim. Türk-İş’in resmi teklifi 9 bin TL. Verirlerse masaya oturur, görüşüp imzalarız, vermezlerse biz veririz. bu konuya müdahil olmayacak.” sözlerini kullandı.

ERDOĞAN: SIRTIMIZDA KUFE VAR

Gazeteciler, “Asgari ücret 9 bin TL mi?” sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Herkesin dediği gibi adım atmıyoruz. Sırtımızda küfelerimiz var, 85 milyon insanı taşıyan bir tava var. Tavası olmayan da rahat konuşsun. Hepsini düşüneceğiz. Eğitimden sağlığa tüm altyapıları düşüneceğiz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu