Haber

Erdoğan’dan ‘kentsel dönüşüm’ uyarısı

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere 6 Şubat’ta meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki ikinci depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Afşin ilçelerine gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici eşlik etti.

Elbistan Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ülkenin yeni acılar çekmesine tahammülü olmadığının altını çizerek, “İdeolojik ve keyfi gerekçelerle milletimize yeni bedeller ödetmeye kimsenin müsaade etmeyeceğiz. zehirli diliyle bu işler doğrudan doğruya milletimizin ve ülkemizin sırtından bıçaklayacaktır.Zelzele bölgesinde il, ilçe ve köyleri ayağa kaldırırken, ülkemizin diğer bölgelerinde de aynı tehdit altında yaşayan yerlerimizi hızla dönüştüreceğiz. . Şehirlerimizdeki kentsel dönüşümü hızlandırmak, binaların yıkıldığı, insanımızın mahsur kaldığı dönemi sonlandırmak için var gücümüzle çalışacağız.”

Daha sonra Afşin’e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, enkaz kaldırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kahramanmaraş’ın yeniden inşasına başlanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, biz de imar hazırlıklarımıza başladık. 309 bin konutun inşaatına başlıyoruz. Maraş’ta 83 bin konut, 18 bin 681 köy evi ile Kahramanmaraş ve Elbistan için bismillah diyoruz. Senden bir yıllık izin istiyorum.”

Bu arada İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elbistan’ın ardından Kahramanmaraş’ın Afşin ve Malatya’nın Doğanşehir ilçelerinde de depremzedelerle bir araya gelerek, deprem sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu