Haber

İsmail Saymaz: Akşener istifa edecekti, yakın çevresi vazgeçirdi

Yerel seçimde oyları eriyen İYİ Parti, olağanüstü seçimli kongreye gidiyor. Kongre kararını, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimden bir gün sonra duyurmuştu. 

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz da seçim akşamı görevinden istifa etmiş, Akşener’i de istifaya davet etmişti. 

Gazeteci İsmail Saymaz; Akşener’in istifa etme kararı aldığnı ancak yakınındaki isimlerin bu kararından vazgeçirdiğini söyledi. Saymaz’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

“İSTİFAYI DÜŞÜNÜYOR VE DİLLENDİRİYOR”

“Öğrendiğim kadarıyla aslında dün Meral Akşener istifayı düşünüyor ve dillendiriyor. İstifa etme kararını yakın çevresine açıklıyor. Bir İYİ Partili yetkiliden öğrendiğim kadarıyla varlığını Meral Akşener’in liderliğine borçlu olan yakınındaki kimseler onu istifa fikrinden vazgeçiriyor.

“İSTİFASINI AÇIKLAMAMA KARARI ALDI”

Aslında ilk etapta kurultay çağrısını yapmakla beraber istifa ettiğini de açıklayacakmış. Fakat son anda bu kararından vazgeçmiş ve istifa ettiği bölümü açıklamama kararı almış.

“TİPİK KILIÇDAROĞLU TAVRI İZLEYECEK”

Bu durumda ne olabilir? Birincisi kurultaya olan süreçte istifayı politik gelişmelere bağlı olarak gözden geçirebilir. İkincisi kurultay salonunu bekleyebilir. Üçüncüsü istifa etmeyebilir. Bana sorarsan istifa etmeyecek. Tipik Kılıçdaroğlu tavrı izleyecek. Ben aday olmam hiçbir kurultayda aday olmadım diyecektir. Bu şu demektir beni aday gösterin demektir. Kılıçdaroğlu da kurultaya kadar ben hiç aday olmadım deyip yakın çevresine kendisi için hazırlık yapma talimatı vermişti. Aynısını da Akşener yapacak.

Meral Akşener’in şimdilik istifayı dillendirmeyeceği kanaatindeyim. Kurultaya kadar onu yerinden edebilecek bir aday olmazsa Akşener kolay kolay istifa edecekmiş gibi de görünmüyor bana.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu