Ekonomi

TSB, 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi’nde ‘Afetlere’ Odaklandı

Türk Sigorta Birliği, Sigorta Haftası’nda sigortacılık, afet bilinci ve farkındalığına özel bir yer ayırıyor. 25-26 Eylül tarihlerinde sigorta sektörünün değerli isimlerinin ağırlanacağı 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi’nde deprem başta olmak üzere tüm dünyayı etkileyen riskler masaya yatırılacak.

Türk sigorta branşının rehberlik organizasyonu Türk Sigorta Birliği(TSB), Sigorta Haftası’nda düzenleyecek. “2. “Uluslararası Sigorta Zirvesi”Türkiye’den ve dünyadan değerli isimleri ve bölüm paydaşlarını bir araya getiriyor. “Afet Riskleri ve Sigorta: Afetlerin Etkilerinin Azaltılmasında Sigortacıların Rolü”Bu temayla düzenlenen uluslararası Zirve, fikir alışverişinin yanı sıra felaket zararlarını azaltmaya yardımcı olacak en iyi uygulamaları ve en iyi deneyimleri paylaşmayı da amaçlıyor.

25-26 Eylül tarihlerinde Swissotel’de gerçekleştirilecek etkinlikte Türkiye’nin OECDDaimi Temsilci Prof. Dr. Kerem Alkin, Uzman Klinik Psikolog Beyhan BudakVe Prof. Dr. Naci Görürkonuşmacı olarak da yer alacak. 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi Ayrıca; Japonya, Yeni Zelanda, Yunanistan gibi güncel afet tecrübesine sahip ülkelerin sigorta şubelerinin temsilcileri “Sigortacıların Rolü: Sigortacıların Katkısı ve Felaket Afetlerinin Etkilerinin Azaltılmasında Öğrenilen Dersler”Panelde buluşacaklar.

Zirvenin ilk günü, Dünya BankasıEski Sigorta Baş Uzmanı Serap Oğuz Gönülal ve Avrupa ve Uluslararası İlişkiler DirektörüChristian Pierotti “Afet Risklerine Karşı Mali Korumanın Geliştirilmesi: Afet Risk Sigortası Programlarının Rolü: Kamu-Özel İşbirlikleri”başlıklı panelle devam edecek:

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu