Haber

Yılın ilk Kabine toplantısı bugün! SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ek zam masada

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün yoğun bir gündemle toplanacak. Beştepe’deki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

MİLYONLARCA EMEKLİ’NİN GÖZÜ EK ARTIŞ HABERİNDE

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi hükümetin ek zam haberini izliyor. En düşük emekli maaşını içeren düzenlemeye yönelik Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın koordinatörlüğünde ilgili bakanlıkların yürüttüğü çalışmalar Kabine toplantısının gündemine gelecek. Yakın zamanda Meclis’e sunulması planlanan düzenlemenin kesinleşmesi bekleniyor.

ENFLASYONLA MÜCADELE İÇİN EK ADIMLAR MASADA

Enflasyon ve şişkinlikle mücadeleye yönelik atılacak ilave adımlar da Kabine’de görüşülecek. Merkez Bankası’nın parasal sıkılaştırma adımlarının piyasalara etkisi ve rezervlerdeki son durum değerlendirilecek.

TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONLARI DA GÜNDEMDE

Toplantının bir diğer gündem maddesi ise Türkiye’nin terörle mücadele operasyonları. Bu kapsamda İstanbul’daki güvenlik zirvesinde alınan kararlar da Kabine’de görüşülecek. Terör örgütü PKK’ya yönelik Suriye ve Kuzey Irak’ta ve ülkede devam eden operasyonlar ele alınacak.

KIZILDENİZ’DEKİ GERİLİM DE KONUŞULACAK

Kabine toplantısında İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları, Türkiye’nin Gazze’de ateşkes sağlamaya yönelik diplomatik girişimleri ve Kızıldeniz’deki gerilim de masaya yatırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu